Poliwęglan lity i komorowy - najważniejsze różnice

Poliwęglan

Poliwęglan to tworzywo sztuczne, które obecnie coraz częściej wykorzystywane jest w budownictwie do tworzenia różnorodnych elementów konstrukcyjnych, takich jak m.in. zadaszenia, ścianki, świetliki itp. Jest materiałem niezwykle trwałym, wytrzymałym, odpornym na czynniki zewnętrzne, a jednocześnie lekkim. Ze względu na te cechy stanowi doskonałą alternatywę dla aluminium. Co więcej, z uwagi na swoją przezroczystość może być zastosowane zamiast standardowych przeszkleń, gdyż przepuszcza światło słoneczne.

Na rynku możemy spotkać się z ofertą zarówno poliwęglanu komorowego, jak i litego. W tym artykule przedstawimy najważniejsze właściwości obu tych rodzajów, ukazując ich najważniejsze różnice oraz przykłady zastosowania.

Właściwości poliwęglanu litego

Poliwęglan lity to jedna z odmian poliwęglanu bardzo często wykorzystywany w budownictwie do wykonywania m.in. pokryć dachowych. Używany jest do tworzenia dachów altan, zadaszeń tarasowych i balkonowych, a także jako osłona mocowana pionowo. Wyróżnia się bardzo estetycznym wyglądem, a jednocześnie trwałością i wytrzymałością, dlatego też bardzo często stosowany jest w przestrzeniach komercyjnych. Ważną cechą poliwęglanu litego jest odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz bezpieczeństwo. Zachowuje swoją przejrzystość i czystość nawet po wielu latach użytkowania. To właśnie z tego powodu poliwęglan lity bardzo często określany jest mianem “bezpiecznego szkła”.

Montaż poliwęglanu litego odbywa się bez wiercenia otworów i bez konieczności klejenia brzegów taśmą. Cena tego tworzywa sztucznego jest przystępna, jednak wyższa niż koszt zakupu poliwęglanu komorowego.

Najważniejsze cechy poliwęglanu komorowego

Poliwęglan komorowy najczęściej wykorzystywany jest do wykonywania pokryć dachowych na garażach, wiatach czy jako zadaszenie tarasu. W przeciwieństwo do poliwęglanu litego nie zapewnia przezroczystości i przepuszczalności światła. Gwarantuje jednak trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Przy regularnym oczyszczaniu powierzchni zapewnia bardzo estetyczny wygląd.

Podczas montażu poliwęglanu komorowego istnieje konieczność wiercenia. Do zabezpieczania krawędzi cięcia stosuje się taśmę. Cena poliwęglanu komorowego jest niższa niż litego, co niewątpliwie możemy zaliczyć do jego zalet.

Budownictwo

Produkty z tworzyw sztucznych dla budownictwa

Produkty z tworzyw sztucznych dla budownictwa w naszej ofercie to m.in.: poliwęglan komorowy, płyty kompozytowe / HPL, Fundermax, płyty kompozytowe aluminiowe Reynobund 55, poliwęglan lity, rulony z miękkiego PCW...

 

czytaj więcej

Przemysł

tworzywa sztuczne dla branży przemysłowej

W naszej ofercie proponujemy także tworzywa sztuczne dla branży przemysłowej - HIPS wykorzystywany między innymi w identyfikacji punktów sprzedaży oraz ABS stosowany do bagażników samochodowych bądź zderzaków...

 

czytaj więcej

 

Realizacje

tworzywa sztucznych dla budownictwa, przemysłu i reklamy

Jesteśmy dystrybutorem szerokiej gamy certyfikowanych, wysokiej jakości produktów z tworzyw sztucznych dla budownictwa, przemysłu i reklamy. Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

Czytaj więcej

Reklama

reklama

Oferujemy materiały powszechnie używane do produkcji kasetonów reklamowych, stojaków, szyldów, ekspozytorów, jak również elementów wyposażenia wnętrz i stoisk targowych. Duży segment stanowią media...

 

Czytaj więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.