Zastosowania płyt z polistyrenu ekstradowanego XPS

Płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS wyróżniają się właściwościami, które są coraz chętniej wykorzystywane w zakresie ocieplania powierzchni. Materiał ten znany jest również pod nazwą Styrodur. Cechuje się nie tylko doskonałymi właściwościami technicznymi, ale również niską podatnością na działanie ognia, wytrzymałością na działanie czynników mechanicznych oraz nieinwazyjnością dla środowiska naturalnego. To wszystko sprawia, że płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS są coraz chętniej wykorzystywane w budownictwie i przemyśle.

 

Czym wyróżniają się płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS?

Płyty z polistyrenu estradowego XPS to przede wszystkim materiał o wyjątkowych właściwościach termoizolacyjnych. Wykazują wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła, na co wpływa przede wszystkim sposób ich produkcji. Powstają w specjalnej maszynie, gdzie polistyren wraz z domieszkami jest poddawany działaniu wysokiej temperatury i ciśnienia. Na tak przygotowaną mieszankę oddziałuje się gazem, co powoduje jej spienienie. W ten sposób powstaje materiał o jednolitej, gładkiej strukturze i komórkowej budowie.

Płyty z polistyrenu estradowego XPS wyróżniają się twardością, odpornością mechaniczną, wytrzymałością i słabą nasiąkliwością. Obecnie coraz częściej wykorzystywane są jako alternatywa dla tradycyjnych metod ocieplania budynków. Zapewniają nie tylko lepszą izolację cieplną niż styropian, ale dodatkowo są od niego bezpieczniejsze.

Przykłady zastosowania płyt z polistyrenu ekstrudowanego XPS

Ze względu na swoje właściwości płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS znajdują obecnie coraz częstsze zastosowanie. W budownictwie są bardzo chętnie wykorzystywane podczas ocieplania zarówno dachów pionowych, jak i poziomych. Mogą być użyte też do izolacji tarasów czy zielonych dachów. Nadają się doskonale do zabezpieczania termicznego podpiwniczeń, gdyż są odporne na działanie wilgoci. Wykonuje się z nich również izolację cieplną fundamentów. Mogą posłużyć również do zabezpieczania cieplnego ścian czy podłóg.

Styroduru wykorzystywany jest w budownictwie nie tylko do termoizolacji domów jednorodzinnych czy budynków wielomieszkaniowych, ale również hal magazynowych czy przemysłowych. 

 

 

 

Budownictwo

Produkty z tworzyw sztucznych dla budownictwa

Produkty z tworzyw sztucznych dla budownictwa w naszej ofercie to m.in.: poliwęglan komorowy, płyty kompozytowe / HPL, Fundermax, płyty kompozytowe aluminiowe Reynobund 55, poliwęglan lity, rulony z miękkiego PCW...

 

czytaj więcej

Przemysł

tworzywa sztuczne dla branży przemysłowej

W naszej ofercie proponujemy także tworzywa sztuczne dla branży przemysłowej - HIPS wykorzystywany między innymi w identyfikacji punktów sprzedaży oraz ABS stosowany do bagażników samochodowych bądź zderzaków...

 

czytaj więcej

 

Realizacje

tworzywa sztucznych dla budownictwa, przemysłu i reklamy

Jesteśmy dystrybutorem szerokiej gamy certyfikowanych, wysokiej jakości produktów z tworzyw sztucznych dla budownictwa, przemysłu i reklamy. Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

Czytaj więcej

Reklama

reklama

Oferujemy materiały powszechnie używane do produkcji kasetonów reklamowych, stojaków, szyldów, ekspozytorów, jak również elementów wyposażenia wnętrz i stoisk targowych. Duży segment stanowią media...

 

Czytaj więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.